18 травня 1901 народився Вінсент Дю Віньо

18 травня 1901 народився Вінсент Дю Віньо (Vincent du Vigneaud; 18.05.1901 — 11.12.1978) — американський біохімік, лауреат Нобелівської премії з хімії (1955, «За роботу з біологічно активними сполуками, і перш за все за вперше здійснений синтез поліпептідного гормону»).

Основні праці по дослідженню хімічної будови інсуліна, біотина, процесів трансметилювання, обміну амінокислот. Ряд робіт присвячено синтезу пеніциліна. Визначив будову і синтезував гормони задньої частини гіпофіза — вазопресин і окситоцин.

В доповнення до своїх наукових досягнень, Вінсент дю Віньо був прекрасним вчителем і лектором. Один із його співробітників, Клаус Хофман, пізніше згадував, що лекції дю Віньо студентам були цікаві і добре підготованими. Він підкреслював важливість викладання і казав, що викладання важливіше за дослідження. Було справжнім задоволенням слухати його презентації, котрі були також кропітливо підготовлені і відрепетировані, як і його наукові статті. Його лабораторія була навдивовижно добре організована.

Автор ідеї та упорядник – О. А. Галушко
Редакція та дизайн – С. А. Михальський