1 січня – народилася Ана-Василик Аслан

1897 – народилася Ана-Василик Аслан (1897–1988) – румунська геронтолог, біолог. Дійсний член Румунської академії. Одна з піонерів соціальної медицини. Відома розробкою препарату проти старіння – «Геровітал НЗ». Вважала, що старість — хвороба, яку можна лікувати і навіть запобігати. У 1955 році, після багаторічних експериментів з прокаїном, Ана Аслан, виявила інші корисні ефекти цього препарату і створила на основі новокаїну препарат «Геровітал H3», покращений та збагачений біоречовинами.

Свої перші досліди вона поставила на старих вівцях. Тварини пожвавилися, шерсть у них стала густіша. Після цього Аслан почала вводити препарат страждаючим артритом літнім людям, які пішли на поправку – стали ходити, знову набули активності, гнучкості і навіть змогли повернутися до роботи і зайнятися спортом. Більш того, у 100-літніх людей похилого віку на голові почали рости волосся. З’ясувалося, що «Геровітал H3», названий нею «фонтаном молодості» може продовжувати життя до 100 років, лікувати інвалідність, деякі серцеві і нервові захворювання, суглобові болі, параліч, діабет, викликати поліпшення пам’яті і загальне відчуття благополуччя тощо.

За допомогою до Ани Аслан зверталися багато видатних діячів, серед них: Шарль де Голль, Микита Хрущов, Джон Ф. Кеннеді, Конрад Аденауер, Чарлі Чаплін, Індіра Ганді, Йосип Броз Тіто, Ліліан Гіш, Елізабет Тейлор, Хо Ши Мін, Марлен Дітріх, Кірк Дуглас, Сальвадор Далі та інші.

Проте, «Геровітал H3» зустрів сумніви з боку інших вчених. Контрольні дослідження інших науковців не змогли повторити ефект анти-старіння. Геровітал в даний час заборонено в США, як «незатвержений новий препарат».