24 лютого – народився Олександр Жаворонков

1979 – народився Олександр Жаворонков (англ. Alex Zhavoronkov) — вчений, який працює в галузі біотехнологій, регенеративної медицини та економіки старіння. Він є директором Biogerontology Research Foundation, аналітичного центру з Великої Британії, що займається вивченням проблем старіння.

Вчений припустив, що технології машинного навчання можуть знайти застосування у фармакології і для подальших розробок заснував компанію Insilico Medicine. У вересні 2019 року компанія опублікувала в журналі Nature Biotechnology експериментальне підтвердження роботи власної технології GENTRL (генеративне тензорне навчання із підкріпленням). За 21 день алгоритм створив стабільну молекулу для лікування фіброзу, яка надалі успішно пройшла тестування in vitro та in vivo.

Жаворонков вважає довголіття базовим правом людини і виступає за включення старіння до міжнародної класифікації хвороб у рамках МКБ-11 (у 2018 році він та його колеги домоглися введення коду XT9T для вік-залежних захворювань). У 2015 році вчений уклав парі, що доживе до 100 років, поставивши на 1 мільйон доларів акціями Insilico Medicine.