29 грудня– народився Микола Стражеско

1876 – народився український терапевт Микола Стражеско (1876-1952), який одним з перших здійснив прижиттєву діагностику коронарного тромбозу і вперше у світовій літературі представив розгорнутий опис клінічної картини цього важкого захворювання. Уперше в світі поставив (1909 року спільно з В. П. Образцовим) прижиттєвий діагноз тромбозу судин серця.

Особливу увагу приділяв клінічно-експериментальному вивченню патології органів кровообігу, розробив вчення про функціональну недостатність кровообігу, спільно з В. Василенком створив класифікацію недостатності кровообігу.

Вивчати проблеми старіння сучасної людини вони почали разом з академіком Олександром Богомольцем (1881-1945), а наприкінці 1930-х рр. організували експедицію на Кавказ, аби записати й систематизувати секрети довголіття місцевих жителів. Ті польові дослідження стали підмурівком для створення в Києві… першого в СРСР інституту геронтології.

«Шлях до успіху відкритий для будь-кого, хто думає насамперед про розширення наших уявлень про світ і практичне застосування наукових робіт» – писав Микола Стражеско.