Опубліковано новий консенсус українських експертів щодо діагностики, профілактики та лікування дефіциту вітаміну D у дорослих

Шановні друзі та колеги! Раді поділитись з вами чудовою новиною. Перший український Консенсус щодо менеджменту вітаміну D опублікований у високоповажному журналі Nutrients (https://www.mdpi.com/2072-6643/16/2/270). Мета Консенсусу – підвищення обізнаності медичної спільноти й населення щодо проблеми дефіциту вітаміну D і шляхів її подолання. Серед авторів “Консенсусу” – співробітники нашого інституту, проф. Григор’єва Н.В. та проф. Дєдух Н.В.

Основні положення Консенсусу сформовані на основі проведених під керівництвом проф. Поворознюка В.В. та проф. Григор’євої Н.В. протягом останнього десятиріччя епідеміологічних досліджень щодо статусу вітаміну D та ретельного систематичного огляду сучасних літературних джерел, зокрема й низки міжнародних та національних керівництв, виконаного провідними українськими вченими.

14 положень “Консенсусу” з їх обґрунтуванням містять рекомендації експертів щодо дефініцій статусу вітаміну D, груп ризику щодо його дефіциту, основних профілактичних та лікувальних доз і термінів призначення у різних груп населення.

Україномовна версія “Консенсусу” представлена і на шпальтах журналу “Біль. Суглоби. Хребет” (https://pjs.zaslavsky.com.ua/index.php/journal/article/view/368)!