Засідання Правління ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги»

19 грудня 2024 року  у великій конференц-залі інституту відбулося засідання Правління ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги». У роботі взяли участь члени Правління Ліги з областей, що підключилися онлайн, та запрошені експерти. З вітальним словом виступив директор інституту член-кореспондент НАМН України Борис Маньковський.

Він підкреслив, що інститут геронтології і в минулому й у сьогоденні – одна з провідних вітчизняних науково-практичних медичних установ. Це потужний науковий центр, який має багатий досвід і міжнародне визнання в розробці комплексної проблеми старіння, головний в країні з проблем геронтології і геріатрії. Враховуючи те, що паліативна допомога є одною з проблем геріатрії, колектив інституту висловлює надію на активну співпрацю з ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги».

З великою увагою учасники зібрання вислухали члена Правління, доктора біологічних наук, завідуючої лабораторії соціальної геронтології Наталії Прокопенко, яка на основі глибокого аналізу аргументувала необхідність реформування соціальних послуг в Україні. Доповідачка звернула увагу на те, що держава прикладає недостатньо зусиль щодо надання соціальних послуг на рівні громад та представила концептуальну модель довготривалої допомоги людям з психічними і когнітивними розладами.

Керівник відділення вікової патології нервової системи, кандидат медичних наук Михайло Полівода висвітлив проблему деменції в Україні і світі. Вказав на важливість своєчасної діагностики деменції та когнітивних розладів на недементних стадіях.

Учасники засідання заслухали також доповідь заступника голови Правління ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Анатолія Царенка, який ознайомив учасників з результатами виконання Резолюції IV Національного Конгресу з паліативної та госпісної допомоги.

По закінченню обговорення проблем, порушених в доповідях, учасники засідання прийняли рішення ініціювати звернення до уряду и продовжити роботу над створенням моделі підтримки такої категорії пацієнтів на основі інтеграції зусиль Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики і громад на місцях. Вирішили також тримати на контролі виконання рішень Конгресу і звернутися до Міністерства охорони здоров’я з ініціативою провести колегію для вироблення політики розвитку паліативної допомоги в Україні.