Науковий потенціал Інституту геронтології

Фундаментальна спрямованість
наукових досліджень

  • видано 17 основоположних посібників та довідників, в т.ч. і виданих за кордоном
  • видано 53 монографії
  • видано 45 монотематичних збірників статей

Відзначені Державними преміями УРСР та України

Наукові розробки 

За роки діяльності Інституту склався високий творчий науковий потенціал, важливою ознакою була і залишається фундаментальна спрямованість наукових досліджень. Глибоке осмислення їх результатів стало основою достатньо вагомих здобутків, які отримали визнання у науковому світі. Створені  унікальні концепції та гіпотези,  в сучасну геронтологію введені нові терміни і поняття. У кожному з трьох головних напрямів наукових досліджень – біології старіння, клінічній геронтології та геріатрії, соціальній геронтології та герогігієні – отримані вагомі наукові здобутки.

Григоров Ю.Г., Орлова О.В.

За цикл робіт «Розробка наукових основ і технології біологічно активного молочного продукту «Геролакт» і бактеріальної закваска «Стрептосан», їх промислове виробництво та застосування з метою удосконалення структури харчування населення старшого віку»

Григоров Ю.Г., Коркушко О.В.

За цикл наукових праць «Біологія молочнокислих бактерій, розробка наукових принципів створення на їх основі препаратів і продуктів спрямованої дії для людини і тварин, організація промислового виробництва і впровадження в народне господарство»

Бутенко Г.М.

За цикл праць «Імунобіологія тимусу, його роль у регуляції імуногенезу, одержання та можливості використання препаратів тимусу (вилочкової залози)»

Безруков В.В., Фролькіс В.В., Коркушко О.В., Кульчицький О.К.

За цикл наукових праць «Дослідження фундаментальних механізмів дії оксиду азоту на серцево-судинну систему як основи патогенетичного лікування її захворювань»

Розробка та перевірка гіпотез

Гіпотези, наукові концепції

(внутрішньоклітинні регуляториплазматичних мембран)
ГІПОТЕЗА ПРО ІНВЕРТОРИ

Академік В.В.ФРОЛЬКІС

Висунуто припущення про існування внутрішньоклітинних регуляторів стану плазматичних мембран, які синтезуються в ядрі. Синтез інверторів з віком зменшується, що зумовлює зміни в збудливості клітин, чутливості їх до дії гормонів.

БАЛАНСОВА ТЕОРІЯ СТАРІННЯ

Професор В.П.ВОЙТЕНКО

Синтезує еволюційно-генетичні підходи до проблеми. Її головною тезою є збалансованість (взаємна відповідність) між тривалістю життя і репродуктивним потенціалом виду. Цьому відповідає такий рівень функціональної надійності органів і систем, який гарантує самовідтворення популяції в агресивному навколишньому середовищі. Відтак старіння є поступовим процесом утрати надійності за тими віковими межами, які є характерними для виду в природних умовах. Балансова теорія ґрунтується на загальній еволюційній логіці і доказах, отриманих при математичному моделюванні найбільш значущих видових параметрів.

ГІПОТЕЗА ПРО ФОРМУВАННЯ В СТАРОСТІ АКТИВНИХ МЕХАНІЗМІВ, ЯКІ ПРИГНІЧУЮТЬ ФУНКЦІЇ ОРГАНІВ ТА СИСТЕМ

Академік НАМН України Г.М. БУТЕНКО

Докази отримані на прикладі функціонування імунної, репродуктивної систем та сполучної тканини.

В Інституті працюють

515 співробітників

Науковий потенціал

101 науковий співробітник

для впровадження

485 наукових пропозицій

Інституті видав

> 250 монографій

Наукові публікації 
відділів Інституту

Інститут геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України є визнаним науковим центром, у якому ведеться систематична дослідницька робота за широким спектром напрямів геронтології та геріатрії.

Інститут здійснює підготовку докторів філософії з відривом від виробництва за очною (денною) формою навчання

4 роки за рахунок бюджетних коштів. Можливість для молодих науковців розпочати дослідницьку діяльність у провідному центрі геронтології, працюючи над актуальними темами вікової медицини, біології старіння та геріатричної допомоги.

Довіряй досвіду — обирай турботу

Комплексна допомога
для якісного життя

Адреса:
04114, Київ, вул.Вишгородська, 67

Еmail:
ig@geront.kiev.ua

Інститут досліджує проблеми старіння та координує експериментальні медико-біологічні, клінічні і соціально-гігієнічні роботи, що проводиться із зазначеної проблеми в різних наукових і практичних колективах України.

Відвідайте нас:

Контакти

(044) 430-40-54

Київ, вул.Вишгородська, 67

ig@geront.kiev.ua

Клініка

Графік: 9:00 - 17:00 (Пн-Пт)

Вартість послуг

Відділеня

Програма медичних гарантій

© D.F.Chebotarev State Institute of Gerontology NAMS of Ukraine